Transport medyczny


Leczenie wymaga czasem przewiezienia pacjenta badanego w domu do szpitala albo leżącego w jednym szpitalu do drugiego. W takiej sytuacji najczęściej zamawiany jest transport medyczny. Na terenie Łodzi istnieje kilka szpitali, z których każdy posiada nieco inny sprzęt, profil i kadrę specjalistów. Sami pacjenci mogą cierpieć na kilka różnych chorób, które są trudne do wykrycia za pomocą wyposażenia konkretnego szpitala. Może to być oddział kardiologiczny, na którym monitoruje się stan serca i układu krążenia pacjenta, ale nagle pojawia się podejrzenie połączenia dolegliwości sercowych ze schorzeniami wątroby, poważniejszą chorobą neurologiczną czy przepukliną kręgosłupa na poziomie mięśnia sercowego. Wtedy konieczne jest przeprowadzenie badań w innym szpitalu.

Jak wiadomo pacjenci, szczególnie starsi albo długotrwale chorzy mogą mieć problem z samodzielnym przemieszczaniem się. W placówkach służby zdrowia przebywają też często osoby cierpiące, niezależnie od dolegliwości leczonych, na niepełnosprawność ruchową. Tradycyjnego pogotowia nie trzeba angażować w przypadku, kiedy nie jest potrzebny stały monitoring lub akcja ratunkowa podczas jazdy do szpitala. Dlatego dobrą alternatywą jest transport medyczny.

Na terenie Łodzi firma oferująca usługę transportu medycznego jest bardzo potrzebna ze względu na dużą powierzchnię miasta i oddalenie od siebie placówek medycznych. Dodatkowo zapewniona jest opieka i odpowiedni komfort pacjentowi, który trudno by było znaleźć w taksówce, prywatnym samochodzie osobowym, o środkach lokomocji miejskiej nie wspominając. Dlatego warto skorzystać z tej usługi, nawet jeżeli trzeba będzie do niej częściowo dopłacić.